į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
„Socialinis taksi“ sėkmingai veikia Visagine

- Kas yra „Socialinis taksi“?

Socialinis taksi – tai sistema, kuri leidžia žmonėms su judėjimo negalia tapti mobilesniais ir savarankiškesniais planuojant savo kasdienines veiklas. Tinkamai pritaikyti automobiliai leidžia kelionės metu saugiau jaustis vežimėlyje, o asmeniniai asistentai-vairuotojai, kurie ne tik nuveža į reikiamą vietą, tačiau ir suteikia pagalbą išeinant iš namų, nuneša daiktus, suteikia palydą, esant poreikiui, nuvykus į vietą palydi iki gydymo įstaigos ar parduotuvės durų. Asistentai informuoti, kaip elgtis, jeigu vartotojui sutriko sveikata ir reikia suteikti pirmąją pagalbą.

 

- Kas gali naudotis „Socialiniu taksi“?

Projekto „Socialinis taksi“ paslaugos yra skirtos Visagino miesto gyventojams judantiems vežimėlio pagalba ir norintiems lengvai, savarankiškai pasiekti norimą vietą. Taip pat, gali pasinaudoti ir žmonės, kuriems tokios paslaugos reikia tik tą kartą, tarkime vykstant iš ligoninės, turistams, miesto svečiams.

 

Kiek kainuoja paslauga?

 

Tarifus galite sužinoti čia.

 

- Kas gali tapti Socialinio taksi registruotu vartotoju?

Registruotu vartotoju gali tapti Visagino gyventojai, negalią turintys asmenys. Prioritetas registruojant skiriamas žmonėms, turintiems judėjimo negalią, bei turintiems didelius arba vidutinius poreikius, taip pat žmonėms, kurių darbingumo lygis yra mažesnis nei 55 proc. Registruojantis būtina nurodyti informaciją apie negalios pobūdį, gimimo datą, nustatytą darbingumo lygį ir/arba specialiuosius poreikius bei papildomus duomenis, reikalingus „Socialinio taksi“ paslaugoms teikti.

 

- Kur galima važiuoti?

Miesto ribose kelionės tikslas nėra ribojamas. Norint nuvykti už miesto ribų, dėl kelionės reikia derinti iš anksto (prieš 2–3 dienas iki numatytos kelionės datos).

 

- Kada galima naudotis Socialiniu taksi?

Socialinis taksi veikia nuo 06:00 iki 22:00. Jeigu yra būtinybė, soc. taksi galima užsisakyti naktį nuo 22:00 iki 06:00, užsakymai daromi suderinus su vairuotoju iš anksto!  Soc. taksi nedirba valstybinių švenčių metu. Paslauga Visagino miesto gyventojams yra teikiama porinėmis mėnesio dienomis.

 

- Kaip naudotis Socialiniu taksi?

Registruoti „Socialinio taksi“ vartotojai (turintys patvirtintą registracijos numerį) naudojasi elektronine sistema (nuoroda į elektroninę sistemą: www.socialinistaksi.lt), prisijungdami suteiktu prisijungimo vardu ir slaptažodžiu. Asmenys, kuriems reikalinga vienkartinė pagalba arba neturintiems prieigos prie interneto, „Socialinį taksi“ gali išsikviesti paskambinę į programos „Socialinis taksi“ skambučių centrą tel.: +370 687 44 001, skambučių centras dirba darbo dienomis, nuo 11.00 iki 16.00 valandos.

 

- Ar galima važiuoti be sutarties?

Neturint sutarties ir norint gauti vienkartinę paslaugą reikia skambinti telefonu +370 687 44 001 arba rašyti el. paštu socialinistaksi@zmogui.lt ir rezervuoti kelionę iš anksto.