į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Organizuota kelionė į Vilnių

2021 m. birželio 18 d. Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialinės darbuotojos darbui su šeima Ingrida Daubarienė ir Violeta Juodkaitė organizavo dešimčiai 14–17 metų paauglių iš šeimų, kurioms yra taikoma atvejo vadyba, išvyką į Vilnių, kurios tikslas – organizuoti paauglių užimtumą, atribojant juos nuo žalingos aplinkos poveikio. Stiprinti bendravimo įgūdžius, reikalingus asmenybės vystymuisi, organizuojant grupinę veiklą.

 Atvykus į Vilnių prie traukinių stoties akį patraukė instaliacija „Portalas“. „Portalas“ – tai galimybė vilniečiams bei miesto svečiams susimojuoti su Liublino miesto gyventojais ir svečiais. Vaikams tai buvo įdomi ir neatrasta patirtis. Dauguma paauglių yra iš nepasiturinčių šeimų, todėl buvo siekiama, kad vaikai patirtų kuo mažesnes išlaidas. Dėl šios priežasties socialinės darbuotojos kreipėsi paramos į Vilniaus TV bokšto administraciją, kad vaikams būtų suteikta galimybė nemokamai apsilankyti atviroje apžvalgos aikštelėje, kurios aukštis yra 165 m. Į prašymą buvo atsižvelgta ir paaugliams suteikta galimybė nemokamai apžiūrėti Vilnių iš paukščio skrydžio.

Toliau kelionė tęsėsi į kino teatrą, kur pagal vaikų norus pasirinktas ir pažiūrėtas filmas. Po filmo peržiūros vaikai pasidalino įspūdžiais. Ekskursijos metu nuvažiuota į Vilniaus senamiestį, aplankyta Vilniaus arkikatedra, Gedimino pilis. Sireikiškių parke kartu su paaugliais pailsėta, atsigaivinta ledais, gaiviaisiais gėrimais. Vėliau su paaugliais nueita iki Prezidentūros aikštės, jiems paaiškinta, kad čia Prezidentūra, kurioje Prezidentas eina savo pareigas. Rūmų fasadas papuoštas Vyčiu. Kai Prezidentas yra rūmuose, virš Vyčio iškeliama Prezidento vėliava. Darbuotojos norėdamos vaikus palepinti išnuomojo elektrinius paspirktukus ir kiekvienas paauglys galėjo pasivažinėti bei pasidžiaugti patirtimi. Išvyka buvo turininga, kupina emocijų. Norime išreikšti didelę padėką Vilniaus TV bokšto administracijai.