į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Vaikas ir internetas

Birželio 22 d. Paramos šeimai skyriaus atvejo vadybininkė Jurga Miškinytė ir socialinė darbuotoja darbui su šeima Ingrida Daubarienė organizavo renginį „Vaikas ir internetas“.

Renginio tikslas – skatinti vaikus saugiai naudotis internetu: atsakingai skelbti informaciją, saugoti savo asmens ir šeimos duomenis, įvertinti internetinėje erdvėje slypinčius pavojus bei praleidžiamą laiko kiekį joje.

Renginyje dalyvavo šeimos, kurioms taikoma atvejo vadyba bei teikiamos socialinės paslaugos.

Nors diena buvo labai karšta, o vaikams tik prasidėjusios vasaros atostogos, bet dalyviai buvo labai aktyvūs. Ir vaikai, ir mamos noriai pasakojo apie savo patirtis internete, problemas, su kuriomis teko susidurti interneto platybėse bei sprendimo būdus, kuriuos jie naudojo. Tapo aišku, kad kiekvienas internete patiriame ir gerų emocijų, ir negatyvių išgyvenimų.

Su renginio dalyviais buvo peržiūrėti 8 socialiniai vaizdo filmukai, kuriuose buvo įvardinti internete slypintys pavojai bei nuorodos, kur galima kreiptis pagalbos atsidūrus panašiose situacijose. Po kiekvieno filmuko vyko aptarimas, buvo dalinamasi įžvalgomis ir asmenine panašios išgyventos situacijos patirtimi. Renginio dalyviams buvo išdalinta dalomoji medžiaga, kurioje įvardintos svarbiausios saugaus elgesio internete taisyklės bei garbingo elgesio internete kodeksas.

Kad renginys būtų įdomesnis ir smagesnis, buvo surengta viktorina apie internetą. Juk kiekvienas kasdien naudojamės internetu, bet ne kiekvienas pagalvojame, kada ir kur buvo jis sukurtas, kokias galimybes jis teikia, kada atsirado elektroninis paštas, kaip kontroliuojamas internetas ir t. t. Aišku, kad iki tikslaus atsakymo teko paspėlioti ne mažai, bet apie interneto sukūrimo istoriją renginio dalyviai sužinojo daug informacijos. O teisingai atsakiusių laukė prizai.

Po renginio visi dalyviai vaišinosi gaiviu uogų gėrimu, saldumynais. Paskui mamos su vaikais skubėjo ne namo leisti laiko prie kompiuterio, bet prie ežero maudytis.