į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
VSPC informuoja

Informuojame, kad 2017 m. sausio 17 d. buvo priimtas Lietuvos Respublikos Valstybės ir savivaldybių įstaigų darbuotojų darbo apmokėjimo įstatymas Nr. XIII-198, kuris įsigalioja nuo 2017 m. vasario 1 d.

Su dokumento tekstu galite susipažinti čia.

 
 
VSPC paminėta Kovo 11-oji

2017 m. kovo 11 d. Lietuva minėjo 27-ąsias nepriklausomybės atkūrimo metines. Šia proga VSPC Socialinės globos senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems asmenims su negalia ir Bendruomenės skyriaus nariams (gyventojams) buvo organizuotas  renginys.

Gyventojus ir svečius atvyko pasveikinti Visagino „Verdenės“ gimnazijos 4a klasės mokiniai ir pradinio ugdymo mokytoja Danguolė Savičienė. 

plačiau
 
Kovo 8-oji Visagino socialinių paslaugų centre

VSPC Socialinės globos senyvo amžiaus žmonėms ir suaugusiems asmenims su negalia ir Bendruomenės skyriai kovo 8-ąją dieną  šventė itin linksmai. Gyventojų pasveikinti atvyko „Neramių širdžių“ kolektyvas su dainomis, skirtomis motinai ir moterims, ir Visagino vaikų dienos centro vaikai. Jie įteikė senyvo amžiaus žmonėms pačių padarytas gėles ir atvirukus.

Taip pat gyventojus atskubėjo pasveikinti pravoslavų bendruomenės narys, kuris įteikė gėlių ir tortą.

plačiau
 
KVIEČIAME TAPTI GLOBĖJAIS ARBA ĮTĖVIAIS

2016 m. rugsėjo 6 d. 18.00 val. Visagino socialinių paslaugų centras (Taikos pr. 13, Visaginas) organizuoja įvadinius mokymus globėjams ir įtėviams pagal GIMK programą.

Pasiryžimas globoti ar įvaikinti vaiką yra ilgo kelio pradžia. Po šio svarbaus žingsnio vyksta būsimų globėjų ir įtėvių mokymai bei jų įvertinimas, kurio metu patikrinama, ar iš tiesų apsisprendimas priimti į savo šeimą vaiką yra apgalvotas ir atsakingas. Vėliau, kai vaikas apsigyvena globėjų ar įtėvių šeimoje, susiduriama su realiais iššūkiais ir išbandymais. Taigi, labai svarbu, kad globėjai ir įtėviai turėtų galimybę įgyvendinti vieną iš pagrindinių savo gebėjimų – bendradarbiauti ir dirbti komandoje, spręsti iškilusias problemas. Ilgą laiką pagalba globėjų ir įtėvių šeimoms buvo teikiama tik susidūrus su sunkumais.

Asmenys, ketinantys globoti ar įsivaikinti vaiką, turėtų kreiptis į Vaiko teisių apsaugos skyrių arba į Visagino socialinių paslaugų centro GIMK programos mokytoją Astą Karosienę (Taikos pr. 13, Visaginas, tel. (8 386) 74 220, mob. 8 618 38 669, el. p. asta.karosiene@vspc.lt).

Nelikite abejingi vaikų likimams – tapkite įtėviais arba globėjais.

 
 
KIEKVIENAS VAIKAS NORI GYVENTI ŠEIMOJE

Šiuo metu Visagino paramos vaikui centre gyvena 13 vaikų, kurie neturi galimybės gyventi su tėvais.

Šiais, gausiais informacijos, laikais visi gerai žino, kad vaiko gyvenimas globos namuose turi ilgalaikes negatyvias pasekmes augančios asmenybės raidai ir brandai. Augimas tarp artimų žmonių (ar tai šeimos narių, ar tai globėjų) nulemia, koks bus vaiko pasaulio pažinimo lygis, kaip jis mokės bendrauti su kitais, gebės užmegzti ir išlaikyti sėkmingus santykius su aplinkiniais.

Būtent iš tų, su kuriais vaikas auga, ir perima svarbią mokėjimo gyventi sistemą, kurią sudaro rodomas gyvenimo būdas, socialinė patirtis, dorovinė ir dvasinė kultūra, elgesio normos bei vertybių sistema. Gyvenimas šeimoje sudaro geriausias sąlygas formuotis ne tik reikalingiems psichikos bruožams ir savybėms, bet kuria bendrąjį vaiko elgsenos pobūdį, o tai puiki investicija į jo ateitį. Taigi, šeima, nesvarbu, ar ji biologinių tėvų, ar įtėvių, ar globėjų yra tobuliausias augimo institutas, kuriame yra sukoncentruotas didelis ugdomasis potencialas. Šeimoje patiriamos gražiausios emocijos ir išgyvenimai.

Tad visus, kuriems artima tėvų globos netekusių vaikų globos ar įvaikinimo idėja, raginame apsvarstyti galimybę pasidalinti savo namų šiluma ir nors vienam vaikui padėti užaugti šeimoje. Dėl tikslesnės informacijos kviečiame kreiptis į savivaldybės administracijos Vaiko teisių apsaugos skyriaus specialistus (tel. (8 386) 61 212) arba į Socialinių paslaugų centro GIMK programos vykdytojus (adresu Taikos pr. 13, Visaginas, tel. (8 386) 74 220, arba 8 682 52 685 Antanas, 8 618 38 669 Asta). 

plačiau
 
<<  ankstesnis  9   10   11   12   13   14   sekantis  >>