į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Kelionė į Lietuvos Respublikos Seimą bei Valstybės pažinimo centrą

Lietuvos Respublikos Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Vytautas Bakas padovanojo nemokamą kelionę Visagino socialinių paslaugų centro vaikams iš socialinės rizikos šeimų ir Vaikų dienos centro vaikams. Į kelionę vyko 30 vaikų ir  4 socialiniai darbuotojai. Kelionės metu vaikai vyko į Lietuvos Respublikos Seimą bei Valstybės pažinimo centrą. Visi kartu apsilankėme Seime. Su vaikais valstybės saugumo klausimais bendravo atstovas iš Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerijos bei pats Vytautas Bakas. Vaikai buvo gerai nusiteikę, atsakinėjo į jiems užduodamus klausimus, diskutavo. Už atsakymus vaikams buvo įteikti simboliniai prizai.

plačiau
 
Saugus ryšys su vaiku

2017 m. rugpjūčio 17 d. Visagino socialinių paslaugų centre įvyko pirmas mokymų, vykdomų pagal „Saugus ryšys su vaiku“ SAFE programą, užsiėmimas.

Šio užsiėmimo metu dalyviams buvo organizuota dokumentinio filmo DŽONAS (1969 m.) peržiūra bei dalis teorinės paskaitos apie saugų vaiko prieraišumą. Iš viso iki 2017 m. gruodžio mėnesio vidurio bus organizuota 10 užsiėmimų 10 asmenų grupei (mamoms, auginančios vaiką iki trijų metų). Mokymus veda Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja Svetlana Tamulevičienė.

Mokymų tikslas – sukurti saugų ir stiprų ryšį tarp mamos ir kūdikio, mokyti mamas rūpintis savo vaikais, ugdyti ir skatinti jų atsakingumą bei motiniškumą. Mamos turės galimybę įgyti naujų žinių apie savo vaikų vystymosi ypatumus, bus skatinamos keisti požiūrį į bendravimą su vaiku.

plačiau
 
NORĖTUMĖTE…

Norėtumėte įsivaikinti/globoti vaiką, bet dar vis abejojate, ar sugebėsite, ar esate tam pasiruošę?

-  Tokios abejonės aplanko visus tėvus - tiek norinčius į šeimą priimti vaiką, netekusio tėvų, tiek besilaukiančius savų.

Vis atidedate vaiko įsivaikinimą, ar globą savo šeimoje, nes norite prieš tai užsidirbti daugiau pinigų, nusipirkti didesnį butą/namą ar naują automobilį?

 - Vaikui visai nesvarbu, ar jo žaislai nauji ar padėvėti, svarbu, kad būtų mylinti(s) mama/tėtis, kuri(s) žaistų kartu. Mažam vaikui nebūtinas atskiras kambarys, nes mieliausia jam vis tiek miegoti kartu su tėvais, o žaisti ten, kur laiką leidžia ir kiti šeimos nariai. Dėl automobilio vaikas taip pat nesuka galvos - jam vienodai smagu keliauti tiek pėsčiomis, tiek dviračiu, tiek traukiniu. O gali ir visai nekeliauti, jei tik bus su savo tėvais. Globėjų laukiantys vaikai tikrai nėra gausos išlepinti. Vaikams reikia santykio, reikia saugumo, reikia dėmesio. Brangūs žaislai, nauji drabužiai ar atskiras kambarys rožine/žydra spalva dažytomis sienomis - tik antraeiliai dalykai. Vaikams reikia Jūsų, kaip suaugusiųjų, jūsų meilės, laiko, supratimo ir buvimo šalia.

plačiau
 
VSPC organizavo išvyką prie Visagino ežero

2017 m. rugpjūčio 17 d. Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja Ingrida Grigorjeva organizavo išvyką į gamtą tėvams ir vaikams iš socialinės rizikos šeimų prie Visagino ežero.

Šios išvykos tikslas – ugdyti bendravimo įgūdžius tarp tėvų ir vaikų. Siekiant tai įgyvendinti buvo surengti įvairūs komandiniai žaidimai, skatinantys šiltus tarpusavio santykius. Vaikai ir tėvai noriai dalyvavo žaidimuose, maisto ruošime ant laužo. Išvykos metu dalyvavę tėvai ir vaikai turėjo galimybę pasimaudyti ežere. Socialiniai darbuotojai vaikus mokė, kaip elgtis gamtoje, kur ir kaip saugiai užkurti laužą, kaip sutvarkyti laužavietę ir poilsiavietę prieš išvykstant namo. Išvykos pabaigoje visiems kartu geriant arbatą prie laužo aptarti dienos įspūdžiai. Vaikams labai patiko išvyka, nes jie turėjo galimybę pasireikšti žaidimuose, laisvai reikšti savo emocijas, nuoširdžiai pabendrauti su kitais išvykos dalyviais.  

plačiau
 
Nuoširdi padėka visiems, padovanojusiems vaikams jūrą

Palangos miesto savivaldybė jau antrus metus prisijungia prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės  iniciatyvos „ Už saugią Lietuvą“ ir kviečia mažas pajamas gaunančių šeimų vaikus iš visos Lietuvos pamatyti jūrą.

„Pasveikink jūrą Palangoje“ – tai projektas, kurį įgyvendino Palangos miesto savivaldybė, padovanodama vaikams mažą stebuklą.

plačiau
 
<<  ankstesnis  3   4   5   6   7   8   9   10  sekantis  >>