į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Saugus eismas kelyje

2017 m. rugsėjo 21 d. Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja Rasa Nastajienė organizavo prevencinę programą „Saugus eismas kelyje“ pradinių klasių vaikams iš socialinės rizikos šeimų.

Programos tikslas – vaikus supažindinti su saugaus eismo taisyklėmis. Vaikus su kelių eismo taisyklėmis gatvėje ir kelyje supažindino policijos komisariato bendruomenės pareigūnė Onutė Pernavienė. Vaikams buvo paaiškinta, kad tamsos paros metu privaloma turėti šviesą atšviečiančius elementus,  kad juos matytų kiti eismo dalyviai.  Jiems suteikta informacija, kaip taisyklingai užsidėti ir nešioti atšvaistus. Vaikai noriai dalyvavo, policijos pareigūnei uždavinėjo juos dominančius klausymus. Policijos pareigūnė kiekvienam dalyviui įteikė po atšvaistą.

plačiau
 
Inicijuotas projektas „Pirmoji kuprinė“

Vilniaus Tarptautinis Rotaract klubas bendradarbiaudamas su Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialiniais darbuotojais inicijavo projektą „Pirmoji kuprinė“.

Projekto tikslas – padovanoti skurdžiai gyvenančiose šeimose augantiems būsimiems pirmokams reikiamą mokyklinį inventorių (t. y. kuprinę, sportinę aprangą, sportinį krepšį bei kanceliarinius reikmenis).

Visagine 6 pirmokams, augantiems socialinės rizikos šeimose, buvo įteiktos kuprinės, kanceliariniai reikmenys, sportinės aprangos, sportiniai bateliai bei drabužiai. Pasak Vilniaus Tarptautinio Rotaract klubo atstovų ,,Lankydami pirmokus tik dar kartą įsitikinome, kokia reikalinga ir vertinga ši parama būsimiems moksleiviams“.

Tėvelių ir vaikų vardu Paramos šeimai skyriaus socialiniai darbuotojai dėkoja Vilniaus Tarptautiniam Rotaract klubui už projektą „Pirmoji kuprinė“.

 
 
Saugus ryšys su vaiku

2017 m. rugpjūčio 17 d. Visagino socialinių paslaugų centre įvyko pirmas mokymų, vykdomų pagal „Saugus ryšys su vaiku“ SAFE programą, užsiėmimas.

Šio užsiėmimo metu dalyviams buvo organizuota dokumentinio filmo DŽONAS (1969 m.) peržiūra bei dalis teorinės paskaitos apie saugų vaiko prieraišumą. Iš viso iki 2017 m. gruodžio mėnesio vidurio bus organizuota 10 užsiėmimų 10 asmenų grupei (mamoms, auginančios vaiką iki trijų metų). Mokymus veda Paramos šeimai skyriaus socialinė darbuotoja Svetlana Tamulevičienė.

Mokymų tikslas – sukurti saugų ir stiprų ryšį tarp mamos ir kūdikio, mokyti mamas rūpintis savo vaikais, ugdyti ir skatinti jų atsakingumą bei motiniškumą. Mamos turės galimybę įgyti naujų žinių apie savo vaikų vystymosi ypatumus, bus skatinamos keisti požiūrį į bendravimą su vaiku.

plačiau
 
Nuoširdi padėka visiems, padovanojusiems vaikams jūrą

Palangos miesto savivaldybė jau antrus metus prisijungia prie Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės  iniciatyvos „ Už saugią Lietuvą“ ir kviečia mažas pajamas gaunančių šeimų vaikus iš visos Lietuvos pamatyti jūrą.

„Pasveikink jūrą Palangoje“ – tai projektas, kurį įgyvendino Palangos miesto savivaldybė, padovanodama vaikams mažą stebuklą.

plačiau
 
O kodėl neįkurti šeimynos?

Vienas iš būdų kaip efektyviau padėti iš karto keliems vaikų globos namuose gyvenantiems vaikams – paimti juos gyventi įkurtoje šeimynoje.

Šeimyna Lietuvos teisės aktuose nusakoma kaip pelno nesiekiantis ribotos civilinės atsakomybės  juridinis asmuo. O jos tikslai – užtikrinti jos globojamų vaikų teisių apsaugą ir suteikti jiems gyvenimo sąlygas, kokių reikia jų fizinei, protinei ir dvasinei raidai bei sukurti šeimos aplinką, kokios reikia tinkamai parengti savarankiškam gyvenimui visuomenėje.
Šeimyna globoja šešis ir daugiau vaikų, bet bendras vaikų skaičius su savais vaikais turi neviršyti dvylikos. Šeimynos steigėju gali būti asmuo, atitinkantis globėjui (rūpintojui) taikomus reikalavimus ir ne mažiau kaip trejus metus jau vykdęs vaikų globėjo (rūpintojo) pareigas. Jeigu šeimynos steigėjas yra įregistravęs santuoką, tai šeimynos dalyviu tampa ir jo sutuoktinis, davęs rašytinį sutikimą.

Daugiau informacijos norintiems tapti vaikų globėjais (rūpintojais), įtėviais ar įkūrti šeimyną kviečiame kreiptis į GIMK specialistus, tel. pasiteirauti 8 618 38 669 arba 8 682 52 685.


 

plačiau
 
<<  ankstesnis  4   5   6   7   8   sekantis  >>