į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Prievartos prieš moteris šeimoje kriminologiniai aspektai

Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus socialinės darbuotojos darbui su šeima Rasa Nastajienė ir Dovilė Mačiulienė organizavo diskusiją tema ,,Prievartos prieš moteris šeimoje kriminologiniai aspektai“, moterims kurių šeimoms taikoma atvejo vadyba.

Diskusijos metu taip pat dalyvavo Visagino PK bendruomenės pareigūnė O. Pernavienė su prevenciniu pokalbiu apie smurtą artimoje aplinkoje. Diskusija vyko rugsėjo ir spalio mėnesiais, dviem grupėms, pirmai grupei rugsėjo 28 d. ir 30 d., antrai grupei spalio 5 d. ir 7 d. Diskusijos tikslas – užkirsti kelią galimoms šeimos socialinėms problemoms atsirasti.

Diskusijos metu buvo kalbama apie smurtą artimoje aplinkoje, aptariamos smurto formos, kaip padidinti moters saugumą smurto artimoje aplinkoje atvejais ir pasiruošimas galimam smurto epizodui (Kaip planuoti savo elgesį, kad kiek galint labiau apsisaugoti nuo partnerio smurto?). Moterims buvo išdalinti socialinių darbuotojų sukurti lankstinukai ,,Kaip pabėgti iš Mėlynbarzdžio pilies“, kuriame įvardinti svarbiausi aspektai: kokių veiksmų geriausia imtis, norint pabėgti iš smurtautojo aplinkos.

Su diskusijos dalyvėmis buvo peržiūrėtas socialinis filmas apie moters ir vaiko patiriamas smurto formas ir pabėgimą iš smurtautojo aplinkos. Buvo dalinamasi įžvalgomis ir asmenine panašios išgyventos situacijos patirtimi. Taip pat moterims buvo išdalintos anoniminės anketos apie smurto  reklamos įtaką visuomenei.