į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Su gervele už rankos

Visada smagu būti turistu. Tai žino visi. Ir nesvarbu kokiomis sąlygomis, kokiu oru. Svarbiausia, kad su gera kompanija: nors kelias dienas praleisti taip puikiai, kad niekada nepamištumei vasaros dienų.

2019 m. rugpjūčio 19–22 d. buvo organizuota Visagino socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centro vaikų vasaros stovykla ,,Su gervele už rankos“. VSPC Vaikų dienos centras 21 vaikų grupe išvyko stovyklauti į Ignalinos raj. Gurbų viensėdį (prie Dysnų ežero). Kartu su darbuotojais vyko ir entuziastingi savanoriai: Marija Zelionka, Paulius Kvėdaravičius, Ignas Laurinčiukas, Karina Steponavičiūtė bei senieji mūsų bendradarbiai kariai savanoriai Igoris Maskvitinas, Vladimiras Medvedevas.

Viskas vyko pagal kruopščiai paruoštą programą. Nuvykus, pirma užduotis buvo įsikurti, susipažinti su aplinka bei numatyta stovyklos programa. Tad buvo suorganizuotos orientacinės varžybos, o vėliau ir įšventinimo į stovyklautojus žaidimas. Vaikai turėjo ištvermingai įveikti kliūčių ruožą, o ši diena buvo palydėta pasisėdėjimu prie laužo.

Antra diena prasidėjo mankšta, po pusryčių, prie „apskrito stalo“, aptarėme pirmos dienos pasiekimus, trūkumus bei privalumus. Kiekvienas vaikas turėjo galimybę pasisakyti, pareikšti savo nuomonę. Po to laukė maudynės Dysnų ežere, ištvermės ir ekstremalių pojūčių diena. Dieną praleidome miške. Rinkome miško gėrybes rankdarbiams, grybus, mokėmės juos pažinti. Daug žinių apie juos suteikė darbuotoja Svetlana. Vėliau vaikai, kartu su savanoriais, važinėjo autentišku visureigiu. Vaikai turėjo galimybę kitaip stebėti gamtą: medžius, krūmokšnius bei kitus augalus. Laisvalaikiu žaidė įvairius sportinius žaidimus, kuriuos organizavo darbuotoja Jelena. Na, o dienos pabaigoje nepakartojamų įspūdžių sukėlė naktinis pasivaikščiojimas po mišką – kliūčių ruožą.  Vaikai pademonstravo drąsą, pasitikėjimą savimi, bendruomeniškumą, draugiškumą. Ir jau tradicija tapęs pasisėdėjimas prie laužo kepant dešreles vainikavo antrą, ištvermės kupiną, stovyklos dieną.

Trečia diena prasidėjo lietumi, tačiau savanoriai dar spėjo pažadinti kietai miegančiuosius bei pakviesti juos į rytinę mankštą. Nors lietinga diena tarsi nieko gero nežadėjo, bet Gulnara visus pakvietė gaminti rankdarbius iš jau pririnktų miško gėrybių. Vaikai gamino papuošalus, paveikslėlius, žaislus, laivelius. Puikų plaustą pagamino Marius. Atsiskleidė vaikų kūrybiniai, meniniai sugebėjimai. Atrodo, net nesitikėjome, kad Povilas ir Maksimas pagamins tokius puikius papuošalus. Bedirbant laikas bėga labai greitai, net nepastebėjome, kaip praėjo lietus. Vakare pasireiškė didelis jaunimo entuziazmas ir noras paskutinį stovyklos vakarą praleisti triukšmingai. Tad mūsų savanorių Marijos, Igno, Karinos bei Pauliaus suorganizuotas pižamų vakarėlis bei bendras šokis darbuotojams paliko net graudoką skonį. Ryt teks grįžti namo... O jaunimas šoko, dainavo, šėliojo, dūko, žodžiu – linksminosi.

Paskutinė stovyklos diena buvo skirta Baltijos kelio 30-čiui paminėti. Igoris papasakojo apie Baltijos kelio reikšmę Lietuvai bei kiekvienam jos piliečiui. Nutiesta vaikų grandinė Talino kryptimi tik dar labiau sustiprino stovyklautojo dvasią, vienybės, patriotiškumo jausmą. Na, o šios akcijos pabaigoje buvo plukdomas Mariaus ir kitų pagaminti laiveliai – draugiškumo simboliai.

Taigi, per šias dienas vaikai buvo smagiai praleido laiką, dalino šypsenas vieni kitiems. Nebuvo kada pyktis, aiškintis santykių, visi buvo vieningi, kaip niekad.

Nuoširdžiai dėkojame:

Projekto vadovei Astai Karosienei už galimybę dalyvausi stovykloje organizuotoje įgyvendinant projektą „Su gervele už rankos“, finansuojamą Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos lėšomis. Darbuotojoms Jelenai, Gulnarai, Svetlanai ir Loretai. Jauniesiems savanoriams: Marijai Zelionkai, Pauliui Kvėdaravičiui, Ignui Laurinčiukui, Karinai Steponavičiūtei ir LR kariams savanoriams Igoriui Maskvitinui ir Vladimirui Medvedevui.