į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
VSPC darbuotojai aplankė Ilzenbergo dvarą

Visagino socialinių paslaugų centro socialiniai darbuotojai 2021 m. rugsėjo 27 d. – Lietuvos socialinių darbuotojų dienos proga – lankėsi Ilzenbergo dvare.

Ilzenbergo dvaras – dvaras, esantis Rokiškio rajone, prie Latvijos sienos, tarp Ilgio ir Apvaliojo ežerų. Archeologiniai duomenys rodo, kad vietovėje tarp Apvalaso ir Ilgio ežerų žmonės gyveno nuo seniausių laikų. Neabejotina, kad čia buvo gyvenviečių. Tačiau pats Ilzenbergo dvaras buvo įkurtas žymiai vėliau šalia kaimo, kurį taip pat imta vadinti Ilzenbergu. Labiausiai tikėtina kad pavadinimas Ilzenbergas yra kilęs iš vietovardžio pavadinimo, štai, pavyzdžiui, ežeras dabar vadinamas Ilgio (Latvijoje – Garajo) ežeru, tada vadinosi „Ilsen“.

Ilzenbergo dvaras buvo įkurtas 38 km į pietvakarius nuo Jekabpilio (Jakobstadt) ir 14 km į rytus nuo Neretos (Nerft) prie Ilgio (Ilsen) ežero, 1515 m. Bajorų fon Kersenbrockų giminės. Pirmasis savininkas – Berndtas Kersenboickas (Berndt Kersenboick). Įrašai rodo, kad tuo metu Ilzenbergo dvarui leno teise priklausė 615 ha savarankiškai apdirbamos žemės ir 2234 ha žemės su valstiečiais.

Visagino socialinių paslaugų centro darbuotojai turėjo unikalią galimybę susipažinti su vienu gražiausių Lietuvos dvarų, pasigrožėti išpuoselėta aplinka, degustuoti Ilzenbergo dvare gaminamą produkciją.

Už kelionę norime nuoširdžiai padėkoti Visagino savivaldybės Merui, Mero pavaduotojui ir administracijai.