į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
VSPC įvyko mokymai „Emocinis saugumas šeimoje“

Visagino socialinių paslaugų centro Paramos šeimai skyriaus atvejo vadybininkė Asta Karosienė organizavo mokymus „Emocinis saugumas šeimose“ 15 šeimų, kurioms taikoma atvejo vadyba.

Mokymų metu aptarti septyni baziniai emociniai poreikiai ir jų vaidmenys vaiko gyvenime. Akcentuota, kad emocinis saugumas jokiu būdu nėra visiška ramybė ir tobula harmonija, nes taip tiesiog nebūna! Pasaulis yra nenuspėjamas ir kintantis, todėl žmogus neišvengiamai patiria įvairių stresų ir netikėtų įvykių. Jeigu vaikas auga psichologiškai saugioje aplinkoje, tai nereiškia, kad jis visai nepatiria nemalonių jausmų ir išgyvenimų, tiesiog jo artimiausia aplinka yra apsaugota nuo fizinės ir emocinės grėsmės.

Vaikų saugumas – fizinis, psichologinis, emocinis – visų suaugusiųjų rūpestis ir pareiga. Saugia aplinka ir vaikų saugaus elgesio įgūdžiais turėtų rūpintis visos institucijos be išimties: šeima, darželis ar mokykla, būreliai, vaikų sveikatą ir gerovę saugančios tarnybos. Šis, esminis poreikis, kartu su fiziologiniais poreikiais – kvėpuoti, valgyti, miegoti ir kt. – yra būtina sąlyga kitoms veikloms sėkmingai vystytis – mokytis, bendrauti, kurti, realizuoti savo gebėjimus.

Siekiant nustatyti teikiamo mokymo efektyvumą, geriau planuoti ir organizuoti mokymus po mokymų atliktas dalyvių anketavimas.