į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
VSPC įvyko mokymai „Pragulų profilaktika ir priežiūra“

Visagino socialinių paslaugų centras (toliau – VSPC), įgyvendindamas „Integralios pagalbos namuose teikimo modelio sukūrimas Visagino savivaldybėje“ projektą, 2019 m. lapkričio 21–22 d. (Taikos pr. 13, Visaginas, aktų salėje, II aukštas) organizavo mokymus „Pragulų profilaktika ir priežiūra“, skirtus projekto bendruomenės slaugytojams ir slaugytojo padėjėjams. Sveikatos priežiūros ir farmacijos specialistų kompetencijų centro lektorė Loreta Stalnionienė dėstė apie pragulas, jų atsiradimo rizikos įvertinimą, pragulų klasifikaciją, gydymą. VSPC slaugos darbuotojai  turėjo puikią galimybę gauti ne tik teorinių, bet ir praktinių žinių.

Daug dėmesio buvo skirta pragulų profilaktikai. Pabrėžiama, kad pragulų prevencija yra komandinis darbas, turintis užtikrinti visų VSPC specialistų, teikiančių paslaugas namuose, bei šeimos narių tarpusavio ryšį, leidžiantį keistis visa informacija, kad priežiūros planavimas būtų adekvatus ir leistų ilgą laiką stebėti gulinčio žmogaus (paciento) būklę namuose, laiku reaguoti į būklės pasikeitimus ir panaudoti visas turimas priemones praguloms išvengti.

Neformalus renginys buvo organizuojamas įgyvendinant VSPC projektą Nr. 08.4.1-ESFA-V-418-01-0006 „Integralios pagalbos namuose teikimo modelio sukūrimas Visagino savivaldybėje“.