į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
VSPC projektas „Padėk vaikams – sustiprink šeimą“ – vienas geriausių

Visagino socialinių paslaugų centro direktorė Stanislava Ostrouch, socialinė darbuotoja-koordinatorė Asta Karosienė ir Vaikų dienos centro socialinė pedagogė Loreta Leonovienė ir Vaikų dienos centro socialinė darbuotoja Lina Simonovičienė 2017 m. birželio 6 d. Vilniuje dalyvavo 2009–2014 m. Europinės erdvės finansinio mechanizmo programos  ,,Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ baigiamojoje konferencijoje, kurią organizavo Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministerija.

Konferencija vyko ,,Holiday INN Vilnius“ viešbučio konferencijų salėje. Šalių donorių paramos suma programai „Rizikos grupės vaikai ir jaunimas“ yra 6,312 mln. Eur, numatoma bendrojo finansavimo suma – apie 1,114 mln. Eur. Konferencijos metu sveikinimo žodį tarė Socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis, Islandijos ,,Barnahaus-Childer s House“ atstovė Thorbjorg Sveinsdott ir Norvegijos ambasados Lietuvoje atstovas. Programos rezultatus pristatė Centrinės valdymo agentūros atstovas Artūras Žarnovskis.

Vykdant šią programą Lietuvoje įsteigta 11 Vaikų dienos centrų, 9 atviri jaunimo centrai, 5 Vaikų dienos centrai kartu su atvira jaunimo erdve, patobulinta Vaikų dienos centrų ir Atvirų jaunimo centrų darbuotojų ir savanorių kvalifikacija, be to, įsteigtas pagalbos centras vaikams, nukentėjusiems nuo seksualinės prievartos – pirmas toks Baltijos šalyse.

Pristatyti vykdytus geriausius projektus buvo pakviestos 4 organizacijos. Viena iš jų – Visagino socialinių paslaugų centras. Apie vykdytą projektą ,,Padėk vaikams – sustiprink šeimą“ (244 444,45 Eur), jo įgyvendinimo eigą ir Vaikų dienos centro veiklą pristatė socialinė darbuotoja-koordinatorė Asta Karosienė. Konferencijos dalyviams buvo pristatytas 3 min. trukmės filmukas apie Vaikų dienos centro veiklą, kurį buvo užsakiusi Socialinės apsaugos ir darbo ministerija.