į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
Duonelė kasdieninė

Visagino socialinių paslaugų centro Vaikų dienos centre 2021 m. rugpjūčio 16–20 d. vyko vaikų socializacijos projektas „Duonelė kasdieninė“, finansuojamas Visagino savivaldybės administracijos lėšomis. Projekte dalyvavo dvidešimt mokyklinio amžiaus vaikų, kurie įsitraukė į organizuotas veiklas pagal suplanuotą dienotvarkę.

Kiekvienas rytas prasidėdavo mankšta, į kurią buvo įtrauktas kiekvienas vaikas; nuo lengvo bėgimo iki atskirų fizinių pratimų atlikimo, siekiant juos apibūdinti naudojant lietuvių kalbą. Susiskirstydami į grupes, kiekvieną dieną vaikai dalyvavo veiklose, kurių metu įgijo naujų ar užtvirtino turimas žinias apie lietuvių kalbos istoriją, pirmuosius knygnešius, išgirdo lietuviškos spaudos draudimo istoriją bei priežastis, rinko informaciją naudodamiesi išmaniosiomis technologijomis ir pristatinėjo savo darbą draugams. Taip buvo siekiama gilesnio įsitraukimo ir lietuvių kalbos vartojimo įvairiais aspektais. Vaikai sužinojo, kaip pavadinti vaisius, indus, sprendė lietuviškus kryžiažodžius. Kiekviena stovyklos diena buvo užbaigiama Vakariniu ratu, kuriame visi dalyviai, susėdę ratu, siekė lietuvių kalba reziumuoti praėjusią dieną, tai, kas kiekvienam labiau įsiminė, ir išreikšti patirtas emocijas bei jausmus.

Antrą stovyklos dieną vaikai vyko į ekskursiją po Anykščių kraštą. Aplankė Angelų muziejų Sakralinio meno centre. Ten pamatė įvairių autentiškų paveikslų, kurie buvo nutapyti prieš dešimtis metų. Susipažino su įvairiomis technikomis sukurtais paveikslais iš keramikos, stiklo ar platinos sukurta Angelų kolekcija. Didžiulį įspūdį paliko angelų istorija, kad danguje esama devynių angelų chorų ir devintasis iš jų paskirtas žmonijos saugai. Liaudiškame pamaldume – tai kiekvieno iš mūsų angelas sargas. Stovyklos dalyviai susižavėję klausė, jog kiekvieną iš jų sergi angelas sargas ir neša savo rankomis, kad kojos į akmenį neužsigautų... Neįprastą pasakojimą įprasminti padėjo angelas, kuriam dauguma vaikų pakuždėjo savo norą ir suskambino šalia esančiu varpeliu, kad dangus išgirstų, jog yra išreikštas noras. Terapija sukūrė viltį ir tikėjimą vaikams, jog visos svajonės gali pildytis, kad yra aukštesnės jėgos, apie kurias iki tol nesusimąstydavo. Pasivaikščioję po Angelų muziejų, dvi skirtingos grupelės vaikų dalyvavo edukacinėje judrioje veikloje, kurios metu turėjo surasti atsakymus apie tai, ką išgirdo ir pamatė. Užduotis suteikė galimybę sužadinti atmintį, prieiti prie eksponatų ir paskaityti atsakymą, kuris aprašytas lietuvių kalba.

Vėliau ekskursija persikėlė į Arklio muziejų, kuriame vaikai išgirdo ir pamatė, kaip gyveno žmonės prieš begalę metų. Grindys, dviejų galų namas, šeimos narių ir darbų gausa stebino lankytojus. Kad įsijaustų į visišką to meto atmosferą, ne tik juto krosnies kvapą, bet ir sudalyvavo edukacinėje „Duonelės kepimo“ programoje, kurioje kiekvienas vaikas savo rankomis nulipdė duonelę ir ją ragavo, parvežė savo šeimos nariams degustacijai.

Apsilankę dviejuose muziejuose, vaikai vaikštinėjo Lajų taku, akį pritraukė Puntuko akmuo ir dviejų lakūnų, perskridusių Atlanto vandenyną, istorija. Didvyrių istorija. Tikimės, jog ši motyvacinė istorija paskatino kiekvieną svajoti, siekti, veikti.

Išvyka užbaigė pikniku Lajų tako slėnyje. O pačią stovyklą, patirtų įspūdžių aptarimu, susiburdami į paskutinį Jausmų ratą penktą stovyklos dieną.