į pradžią turinys susisiekite  
 lt  |  ru 
NAUJIENOS
VSPC įgyvendino sveikatos rėmimo specialiosios programos visuomenės sveikatos projektą „Viskas tavo rankose“

Visagino socialinių paslaugų centras (toliau – VSPC) įvykdė sveikatos rėmimo specialiosios programos visuomenės sveikatos projektą „Viskas tavo rankose“, kuris finansuojamas iš Visagino savivaldybės lėšų.

2021 m. liepos 27 d. organizuotas meno terapijos užsiėmimas vyresnio amžiaus ir neįgaliesiems asmenims, siekiant sustiprinti psichikos sveikatą, ugdant jų gebėjimą savarankiškai pasirūpinti psichikos sveikata.

2021 m. liepos 28 d. įvyko stalo žaidimų turnyras VSPC Savarankiško gyvenimo namuose, siekiant sumažinti demencijos riziką, išsaugoti efektyvią smegenų veiklą ir skatinti socialinį artumą bei bendradarbiavimą.

2021 m. liepos 29 d. įvyko meditacijos užsiėmimas gryname ore, siekiant ugdyti gebėjimą rūpintis savimi ir sumažinti patiriamą stresą, atpalaiduoti nervų sistemą, nusiraminti ir susikaupti.

 2021 m. liepos 30 d. įvyko meno terapijos metu nupieštų darbų paroda ir projekto „Viskas tavo rankose“ aptarimas bei suburtas psichikos sveikatos stiprinimo bendruomenės būrelis. Dalyviai noriai dalinosi įgautomis projekto metu žiniomis ir demonstravo savo gebėjimus.

Savarankiško gyvenimo namų gyventoja deklamavo atmintinai eilėraščius, Visagino miesto bendruomenės narė vaizdžiai pasakojo pasakėčią, „Neramių širdžių“ moterų ansamblis sudainavo dainas, kurios jautriai palietė susirinkusiųjų širdis. Dalyviai ne tik pasidalino įgytomis žiniomis ir gebėjimais, bet ir dar kartą žaidė gerą nuotaiką keliančius ir smegenų veiklą skatinančius žaidimus.

Visi projekto „Viskas tavo rankose“ dalyviai buvo apdovanoti ne tik prizais, pavaišinti arbatos ar kavos puodeliu su mėgstamu skanėstu, bet ir geriausiomis emocijomis, aplodismentais, „įrankiais“ kaip atsipalaiduoti, suaktyvinti smegenų veiklą ir atitolinti senėjimo procesą, bei galimybe praplėsti socialinį kontaktą užmezgant naujus ryšius ir suburti bendraminčių ratą.

Projektas „Viskas tavo rankose“ pagerino psichikos sveikatos būklę kiekvieno iš dalyvavusių, stebėjusių, organizavusių asmenų ir įkvėpė „naujos“ drąsos svajoti, veikti, mylėti save ir artimą, taip kuriant sveiką bendruomenę, nes juk viskas mūsų rankose!

Nuoširdžiai dėkojame projekto „Viskas tavo rankose“ dalyviams ir iki susitikimo kituose projektuose!